Biuro Nieruchomości - Lasek

Arrow
Arrow
Slider

Program Mieszkanie dla Młodych (MDM) to nowy rządowy program wsparcia przy zakupie mieszkania dla osób do 35 roku życia. Dopłata do Kredytu Hipotecznego będzie jednorazowa i będzie stanowić wkład własny do kredytu.MDM powinien wystartować od połowy 2013 roku, najpóźniej do początku 2014 roku.

Program "Mieszkanie dla Młodych" kierowany będzie do małżeństw, osób samotnie wychowujących dzieci oraz singli. Maksymalna wielkość mieszkania objętego rządowym wsparciem nie ulegnie zmianie i wyniesie 75 m² . Ograniczona zostanie maksymalna cena, za którą młodzi będą mogli nabyć mieszkanie. Nowe dopłaty będą jednak dotyczyć wyłącznie mieszkań z rynku pierwotnego, a dopłata do kredytu mieszkaniowego będzie jednorazowa. Wypłacana będzie przy udzielaniu kredytu, będzie stanowiła rodzaj wkładu własnego i obniżała wartość zaciągniętego zobowiązania. Co więcej program MDM będzie premiować rodziny z dziećmi. Każda rodzina i singiel będzie mogła otrzymać 10% jednorazowej dopłaty do kredytu mieszkaniowego. Rodzina posiadająca dziecko/dzieci będzie mogła uzyskać dodatkowo 5% dopłaty. W przypadku narodzin trzeciego lub kolejnego dziecka, rodzina może otrzymać kolejne 5% - razem 20%. Podsumowując Rząd będzie dopłacać młodym rodzinom i singlom co najmniej 10 proc. wartości kredytu na mieszkanie do 75 m kw. Jeśli rodzina ma dzieci, może liczyć na kolejne dopłaty.
Według szacunków resortu z programu może skorzystać 36 tys. rodzin rocznie.

W przeciwieństwie do programu "Rodzina na swoim”, MDM zawiera "komponent prorodzinny". Od ilości dzieci w rodzinie zależeć bowiem będą ewentualne kolejne dopłaty.

"W programie Mieszkanie dla młodych dzięki temu, że mniejszy będzie zaciągnięty kredyt, niższe będą także kwoty odsetek do spłacenia.

Gdy oddajemy obcej osobie klucz do swojego mieszkania, zawsze podejmujemy ryzyko. Co zrobić, by było jak najmniejsze?

Pierwszą rzeczą, którą powinniśmy sprawdzić to wiarygodność potencjalnego najemcy. To ważne, gdyż coraz częstsze są przypadki, w których dochodzi do wynajęcia mieszkań przez osoby które posługującą się skradzionymi dokumentami. Potencjalny najemca powinien więc nam udostępnić wglądu do dwóch dokumentów np. dowodu osobistego i prawa jazdy.

Ważnym również jest sprawdzenie dotychczasowej historii kredytowej osoby zainteresowanej wynajęciem mieszkania poprzez udostępnienie przez najemcę raportu z Biura Informacji Kredytowej . Daje to nam pewność, że osoba, z którą chcemy podpisać umowę, w przeszłości solidnie wywiązywała się ze swoich zobowiązań.

Co to jest umowa na wyłączność?

Taką umowę proponujemy klientom, którzy szybko chcą sprzedać swoją nieruchomość. Umowę taką podpisuje się tylko z jednym biurem pośrednictwa, natomiast biuro to zobowiązuje się przekazać ofertę do innych biur z którymi współpracuje. Tak więc oszczędzają Państwo czas a jednocześnie angażujecie wielu pośredników aby pracowali nad Państwa ofertą.

Umowę taką zawiera się na czas określony, dlatego zmusza to pośrednika do intensywnej pracy. W ramach współpracy z biurem, to biuro ponosi koszty reklamy i promocji nieruchomości. Nieruchomość jest reklamowana w internecie na domiporta.pl, otodom.pl, powad.pl, murator.pl, w prasie - Kronika Beskidzka, w gablotach reklamowych, stawiając tablice przed nieruchomością. Prowizję płacą Państwo tylko jednemu biuru nieruchomości i nie ryzykujecie Państwo, że kolejne upomną się o wynagrodzenie za pracę włożoną w promocję Państwa nieruchomości. Korzyści płynące z umowy na wyłączność: Kontaktujecie się Państwo wyłącznie z jednym biurem, a Wasza oferta dociera do znacznie większej liczby potencjalnych nabywców. Daje to wielokrotnie większą szansę na sprzedaż lub wynajem nieruchomości.

Biuro Nieruchomości-Lasek

Pl. Kościuszki 20
34-100 Wadowice
tel. 880-982-204
tel. 660 918 247

w sprawie geodezji prosimy o kontakt: 696 697 333
e-mail: nieruchomoscilasek@interia.pl

Rozmawiamy w językach:

  • nous parlons francais 880-982-204
  • we speak English 880-982-204

 

Jak dojechać?

Warto wiedzieć

  • Co to jest umowa na wyłączność?
  • Czy można zlecić usługę pośrednictwa nie zawierając przy tym żadnych umów?
  • Jakie dokumenty będą potrzebne aby zgłosić nieruchomość do pośrednictwa?
  • Jakie są koszty dodatkowe związane z zakupem nieruchomości?
  • Jeżeli znajdę interesującą mnie ofertę jak mogę ją obejrzeć?
czytaj więcej -->

Dołącz do nas na facebooku

© 2016 Your Company. All Rights Reserved. Designed By JoomLead