Biuro Nieruchomości - Lasek

Arrow
Arrow
Slider

Wynajem mieszkania - porady

Gdy oddajemy obcej osobie klucz do swojego mieszkania, zawsze podejmujemy ryzyko. Co zrobić, by było jak najmniejsze?

Pierwszą rzeczą, którą powinniśmy sprawdzić to wiarygodność potencjalnego najemcy. To ważne, gdyż coraz częstsze są przypadki, w których dochodzi do wynajęcia mieszkań przez osoby które posługującą się skradzionymi dokumentami. Potencjalny najemca powinien więc nam udostępnić wglądu do dwóch dokumentów np. dowodu osobistego i prawa jazdy.

Ważnym również jest sprawdzenie dotychczasowej historii kredytowej osoby zainteresowanej wynajęciem mieszkania poprzez udostępnienie przez najemcę raportu z Biura Informacji Kredytowej . Daje to nam pewność, że osoba, z którą chcemy podpisać umowę, w przeszłości solidnie wywiązywała się ze swoich zobowiązań.


W przypadku skorzystania z usług pośrednika daje nam to także pewność, iż najemca będzie się wywiązywał z postanowień umowy najmu. Pośrednicy dysponują też dostępem do prowadzonego przez Związek Banków Polskich systemu Dokumentów Zastrzeżonych, gdzie są w stanie ustalić, czy dokumenty przedstawione przez osobę zainteresowaną zawarciem umowy nie zostały uprzednio skradzione, a potencjalny najemca chce nas po prostu oszukać.

Gdy weryfikacja da pozytywny rezultat i zdecydujemy się na daną osobę, musimy pamiętać o tym, by zabezpieczyć swoje interesy, dzięki właściwie skonstruowanej umowie. Najkorzystniejszą - z punktu widzenia właściciela lokalu - jest umowa tzw. najmu okazjonalnego. Konieczne jest zawarcia takiej umowy w formie pisemnej, w przeciwnym razie będzie ona nieważna.

W umowie takiej powinno się znaleźć: podstawowe dane osób zawierających umowę najmu okazjonalnego (imiona, nazwiska, daty urodzenia, adresy, numery dowodów tożsamości, PESEL), powinna dokładnie określać jej przedmiot, czyli przede wszystkim dokładny adres wynajmowanego mieszkania, jego stan techniczny i wyposażenie. Kolejnym ważnym elementem umowy jest określenie czasu jej trwania oraz długości okresu wypowiedzenia. Jeżeli umowa jest zawierana na czas oznaczony, należy jasno i precyzyjnie określić przesłanki wypowiedzenia umowy zarówno przez wynajmującego jak i najemcę

Warto też dokładne określić: jakie opłaty wchodzą w skład czynszu, w jakich terminach najemca jest zobowiązany regulować czynsz oraz kwestie odsetek za ewentualne opóźnienia w spłacie. - Warto określić również obowiązki stron w zakresie dokonywania bieżących napraw oraz inne prawa i obowiązki, jak choćby prawo do oddania nieruchomości w podnajem, czy też bezpłatne użytkowanie osobie trzeciej

Nasze biuro zajmuje się pośrednictwem w wynajmie mieszkań na terenie Wadowic, oraz w okolicznych wsiach np: Tomicach , Zawadce, Radoczy, Babicy, Wysokiej, Mucharzu, Świnnej Porębie.

Biuro Nieruchomości-Lasek

Pl. Kościuszki 20
34-100 Wadowice
tel. 880-982-204
tel. 660 918 247

w sprawie geodezji prosimy o kontakt: 696 697 333
e-mail: nieruchomoscilasek@interia.pl

Rozmawiamy w językach:

  • nous parlons francais 880-982-204
  • we speak English 880-982-204

 

Jak dojechać?

Warto wiedzieć

  • Co to jest umowa na wyłączność?
  • Czy można zlecić usługę pośrednictwa nie zawierając przy tym żadnych umów?
  • Jakie dokumenty będą potrzebne aby zgłosić nieruchomość do pośrednictwa?
  • Jakie są koszty dodatkowe związane z zakupem nieruchomości?
  • Jeżeli znajdę interesującą mnie ofertę jak mogę ją obejrzeć?
czytaj więcej -->

Dołącz do nas na facebooku

© 2016 Your Company. All Rights Reserved. Designed By JoomLead